Mistrzostwa Świata w Zapasach 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata w Zapasach 2018 odbyły się w dniach 2028 października 2018 w Budapeszcie w Papp László Budapest Sportaréna[1].

2018 wrestling budapest.jpg

Reprezentacja Polski[2][edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1  Rosja 10 1 2 13
2  Japonia 5 1 4 10
3  Stany Zjednoczone 4 3 5 12
4  Turcja 1 4 4 9
5  Azerbejdżan 1 2 2 5
6  Bułgaria 1 2 1 4
 Węgry 1 2 1 4
8  Chiny 1 1 5 7
9  Gruzja 1 1 4 6
10  Ukraina 1 1 3 5
11  Kanada 1 1 2 4
12  Kuba 1 0 4 5
13  Finlandia 1 0 0 1
 Niemcy 1 0 0 1
15  Białoruś 0 2 2 4
16  Kazachstan 0 1 2 3
 Mongolia 0 1 2 3
 Serbia 0 1 2 3
19  Indie 0 1 1 2
 Uzbekistan 0 1 1 2
21  Bahrajn 0 1 0 1
 Francja 0 1 0 1
 Kirgistan 0 1 0 1
 Mołdawia 0 1 0 1
25  Iran 0 0 4 4
26  Armenia 0 0 2 2
 Korea Południowa 0 0 2 2
28  Austria 0 0 1 1
 Hiszpania 0 0 1 1
 Korea Północna 0 0 1 1
 Polska 0 0 1 1
 Włochy 0 0 1 1
Razem 30 30 60 120

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 55 kg Azerbejdżan Eldəniz Əzizli Kirgistan Żołaman Szarszenbekow Turcja Ekrem Öztürk
Gruzja Nugzari Curcumia
Kategoria do 60 kg Rosja Siergiej Jemielin Mołdawia Victor Ciobanu Chińska Republika Ludowa Walihan Sailike
Kazachstan Ajdos Sułtangali
Kategoria do 63 kg Rosja Stiepan Marianian Uzbekistan Yelmurat Tasmuradov Ukraina Lenur Tiemirow
Turcja Rahman Bilici
Kategoria do 67 kg Rosja Artiom Surkow Serbia Davor Štefanek Kazachstan Mejyrżan Szermachanbet
Polska Gework Sahakian
Kategoria do 72 kg Niemcy Frank Stäbler Węgry Bálint Korpási Azerbejdżan Rəsul Çunayev
Bułgaria Ajk Mnacakanian
Kategoria do 77 kg Rosja Aleksandr Czechirkin Węgry Tamás Lőrincz Serbia Viktor Nemeš
Korea Południowa Kim Hyeon-woo
Kategoria do 82 kg Węgry Péter Bácsi Turcja Emrah Kuş Armenia Maksim Manukian
Białoruś Wiktar Sasunouski
Kategoria do 87 kg Turcja Metehan Başar Ukraina Żan Bełeniuk Armenia Artur Szahinian
Gruzja Robert Kobliaszwili
Kategoria do 97 kg Rosja Musa Jewłojew Bułgaria Kirił Miłow Serbia Micheil Kadżaia
Iran Mahdi Alijari Fejzabadi
Kategoria do 130 kg Rosja Siergiej Siemionow Stany Zjednoczone Adam Coon Kuba Óscar Pino
Korea Południowa Kim Min-seok

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 57 kg Rosja Zawur Ugujew Kazachstan Artas Sanaa Turcja Süleyman Atlı
Japonia Yūki Takahashi
Kategoria do 61 kg Kuba Yowlys Bonne Rosja Gadżymurad Raszydow Stany Zjednoczone Joe Colon
Mongolia Tümenbilegijn Tüwszintulag
Kategoria do 65 kg Japonia Takuto Otoguro Indie Bajrang Kumar Rosja Achmied Czakajew
Kuba Alejandro Valdés
Kategoria do 70 kg Rosja Magomiedrasuł Gazimagomiedow Bahrajn Adam Batirow Gruzja Zurabi Iakobiszwili
Kuba Franklin Marén Castillo
Kategoria do 74 kg Rosja Zaurbiek Sidakow Gruzja Awtandil Kenczadze Stany Zjednoczone Jordan Burroughs
Uzbekistan Bekzod Abdurahmonov
Kategoria do 79 kg Stany Zjednoczone Kyle Dake Azerbejdżan Cəbrayıl Həsənov Rosja Achmied Gadżymagomiedow
Białoruś Ali Szabanow
Kategoria do 86 kg Stany Zjednoczone David Taylor Turcja Fatih Erdin Iran Hasan Jazdani
Hiszpania Taimuraz Friev
Kategoria do 92 kg Stany Zjednoczone J’den Cox Białoruś Iwan Jankouski Iran Alireza Karimi
Japonia Atsushi Matsumoto
Kategoria do 97 kg Rosja Abdułraszyd Sadułajew Stany Zjednoczone Kyle Snyder Gruzja Elizbar Odikadze
Włochy Abraham Conyedo
Kategoria do 125 kg Gruzja Geno Petriaszwili Chińska Republika Ludowa Deng Zhiwei Iran Parwiz Hadi
Stany Zjednoczone Nick Gwiazdowski

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 50 kg Japonia Yui Susaki Azerbejdżan Marija Stadnik Chińska Republika Ludowa Sun Yanan
Ukraina Oksana Liwacz
Kategoria do 53 kg Japonia Haruna Okuno Stany Zjednoczone Sarah Hildebrandt Kanada Diana Ford
Chińska Republika Ludowa Pang Qianyu
Kategoria do 55 kg Japonia Mayu Mukaida Białoruś Zalina Sidakowa Korea Północna Jong Myong-suk
Kuba Lienna Montero
Kategoria do 57 kg Chińska Republika Ludowa Rong Ningning Bułgaria Bilana Dudowa Węgry Emese Barka
Indie Pooja Dhanda
Kategoria do 59 kg Japonia Risako Kawai Turcja Elif Jale Yeşilırmak Chińska Republika Ludowa Pei Xingru
Mongolia Baatardżawyn Szoowdor
Kategoria do 62 kg Bułgaria Tajbe Jusein Mustafa Japonia Yukako Kawai Ukraina Julija Tkacz
Stany Zjednoczone Mallory Velte
Kategoria do 65 kg Finlandia Petra Olli Kanada Danielle Lappage Azerbejdżan Iryna Netreba
Japonia Ayana Gempei
Kategoria do 68 kg Ukraina Ałła Czerkasowa Francja Koumba Larroque Chińska Republika Ludowa Zhou Feng
Stany Zjednoczone Tamyra Mensah
Kategoria do 72 kg Kanada Justina Di Stasio Mongolia Oczirbatyn Nasanburmaa Turcja Buse Tosun
Austria Martina Kuenz
Kategoria do 76 kg Stany Zjednoczone Adeline Gray Turcja Yasemin Adar Kanada Erica Wiebe
Japonia Hiroe Minagawa

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. World Championships 2018 (ang.). Unitedworldwrestling.org. [dostęp 31 sierpnia 2018].
  2. Mistrzostwa świata w zapasach:Dziewiętnaścioro Polaków powalczy w Budapeszcie. Sport.tvp.pl. [dostęp 2018-10-20].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]