Mistrzostwa Europy w Zapasach 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Zapasach 2013 odbyły się w dniach 1924 marca 2013 w Tbilisi (Gruzja).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
55 kg Gruzja Giorgi Ediszeraszwili Białoruś Uładzisłau Andrejeu Turcja Sezer Akgül
Azerbejdżan Yaşar Əliyev
60 kg Rosja Opan Sat Bułgaria Władimir Dubow Gruzja Wladimer Chinczegaszwili
Niemcy Tim Schleicher
66 kg Armenia Dawit Safarian Turcja Yakup Gör Białoruś Alaksandr Kantojeu
Rosja Iljas Biekbułatow
74 kg Rosja Aniuar Giedujew Węgry Gábor Hatos Ukraina Gia Czichladze
Bułgaria Leonid Bazan
84 kg Gruzja Dawit Marsagiszwili Armenia Musa Murtazalijew Ukraina Ibrahim Ałdatow
Rosja Anzor Uriszew
96 kg Ukraina Pawło Olijnyk Polska Kamil Skaskiewicz Bułgaria Ljuben Iliew
Rosja Władisław Bajcajew
120 kg Turcja Taha Akgül Ukraina Ałen Zasiejew Azerbejdżan Dżamaładdin Magomiedow
Gruzja Geno Petriaszwili

styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
55 kg
Białoruś Elbiek Tażyjeu Azerbejdżan Elçin Əliyev Rosja Biekchan Mankijew
Turcja Fatih Üçüncü
60 kg
Bułgaria Iwo Angełow Rosja Iwan Kujłakow Azerbejdżan Kamran Məmmədov
Słowacja István Lévai
66 kg
Węgry Tamás Lőrincz Rosja Adam Kurak Francja Artak Margaryan
Azerbejdżan Həsən Əliyev
74 kg
Rosja Roman Własow Gruzja Zurab Datunaszwili Chorwacja Božo Starčević
Bułgaria Jawor Janakijew
84 kg
Rosja Aleksiej Miszyn Gruzja Wladimer Gegeszidze Armenia Artur Szahinian
Chorwacja Nenad Žugaj
96 kg
Armenia Artur Aleksanian Bułgaria Władisław Metodiew Francja Mélonin Noumonvi
Turcja Cenk İldem
120 kg
Turcja Rıza Kayaalp Ukraina Jewgienij Orłow Armenia Waczik Jeghiazarian
Gruzja Guram Perselidze

styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
48 kg Rosja Walerija Czepsarakowa Wielka Brytania Yana Stadnik Niemcy Jacqueline Schellin
Azerbejdżan Patimat Bagomiedowa
51 kg Polska Roksana Zasina Ukraina Julija Błahynia Rosja Jekatierina Krasnowa
Finlandia Tiina Ylinen
55 kg Szwecja Sofia Mattsson Grecja Maria Prewolaraki Ukraina Iryna Husiak
Węgry Emese Barka
59 kg Białoruś Anastasija Huczok Rosja Żargałma Cyrienowa Ukraina Tetiana Ławrenczuk
Turcja Hafize Şahin
63 kg Łotwa Anastasija Grigorjeva Polska Monika Michalik Azerbejdżan Hanna Bielajewa
Ukraina Hanna Wasyłenko
67 kg Ukraina Alina Stadnyk Izrael Ilana Kratysz Niemcy Aline Focken
Rosja Swietłana Babuszkina
72 kg Rosja Natalja Worobjowa Hiszpania Maider Unda Białoruś Wasilisa Marzaluk
Ukraina Kateryna Burmistrowa
  • Estera Dobre z Rumunii, która zdobyła srebrny medal w kategorii 51 kg, została zdyskwalifikowana za doping i pozbawiona medalu[1].

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1  Rosja 6 3 6 15
2  Ukraina 2 3 6 11
3  Gruzja 2 2 3 7
4  Turcja 2 1 4 7
5  Armenia 2 1 2 5
5  Białoruś 2 1 2 5
7  Bułgaria 1 2 3 6
8  Polska 1 2 0 3
9  Węgry 1 1 1 3
10  Łotwa 1 0 0 1
10  Szwecja 1 0 0 1
12  Azerbejdżan 0 1 6 7
13  Grecja 0 1 0 1
13  Izrael 0 1 0 1
13  Finlandia 0 1 0 1
13  Hiszpania 0 1 0 1
13  Wielka Brytania 0 1 0 1
18  Niemcy 0 0 3 3
19  Chorwacja 0 0 2 2
19  Francja 0 0 2 2
21  Słowacja 0 0 1 1
Razem 21 21 42 84

Ranking państw[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Styl wolny Styl klasyczny Styl wolny - kobiety
Państwo Punkty Państwo Punkty Państwo Punkty
1  Rosja 52  Rosja 51  Ukraina 52
2  Gruzja 43  Bułgaria 45  Rosja 48
3  Ukraina 41  Gruzja 40  Polska 43
4  Turcja 33  Azerbejdżan 37  Niemcy 31
5  Bułgaria 33  Turcja 36  Bułgaria 24
6  Armenia 29  Armenia 31  Azerbejdżan 23
7  Azerbejdżan 27  Białoruś 28  Turcja 23
8  Białoruś 24  Ukraina 24  Białoruś 21
9  Mołdawia 21  Francja 17  Rumunia 19
10  Niemcy 19  Niemcy 17  Hiszpania 15

Skład reprezentacji Polski[edytuj | edytuj kod]

styl wolny[edytuj | edytuj kod]

  • 55 kg Adrian Hajduk (ZKS Slavia Ruda Śląska)
  • 66 kg Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard)
  • 66 kg Rafał Statkiewicz (WKS Grunwald Poznań)
  • 74 kg Tomasz Rogisz (Grunwald)
  • 84 kg Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów)
  • 96 kg Kamil Skaskiewicz (Białogard)
  • 120 kg Robert Baran (Ceramik Krotoszyn)

styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

  • 60 kg Dawid Ersetic (Unia Racibórz)
  • 66 kg Tomasz Świerk (WSK Śląsk Wrocław)
  • 74 kg Piotr Przepiórka (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • 84 kg Damian Janikowski (Śląsk)
  • 96 kg Marcin Olejniczak (KS Sobieski Poznań)
  • 120 kg Kamil Błoński (Racibórz)
  • 48 kg Anna Łukasiak (AZS-AWF Warszawa)
  • 51 kg Roksana Zasina (ZTA Zgierz)
  • 55 kg Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm)
  • 59 kg Anna Zwirydowska (Zgierz)
  • 63 kg Monika Michalik (Grunwald)
  • 67 kg Daria Osocka (Agros Żary)
  • 72 kg Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Anti-doping Rules Violations, Unitedworldwrestling.org [dostęp 2017-05-29] (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]