Mistrzostwa Europy w Zapasach 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Zapasach 2016 odbyły się pomiędzy 8–13 marca 2016 roku w Rydze (Łotwa).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
59 kg Rosja Mingijan Siemionow Armenia Roman Amojan Mołdawia Donior Islamov
Ukraina Dmytro Cymbaluk
66 kg Rosja Isłambiek Albijew Serbia Davor Štefanek Azerbejdżan Kamran Məmmədov
Gruzja Szmagi Bolkwadze
71 kg Armenia Warszam Boranian Serbia Aleksandar Maksimović Azerbejdżan Həsən Əliyev
Węgry Bálint Korpási
75 kg Gruzja Zurab Datunaszwili Serbia Viktor Nemeš Węgry László Szabó
Armenia Karapet Czalian
80 kg Niemcy Pascal Eisele Polska Edgar Babayan Turcja Aslan Atem
Bułgaria Danieł Aleksandrow
85 kg Ukraina Żan Bełeniuk Gruzja Robert Kobliaszwili Polska Tadeusz Michalik
Niemcy Denis Kudla
98 kg Rosja Nikita Mielnikow Armenia Artur Aleksanian Turcja Cenk İldem
Białoruś Alaksandr Hrabowik
130 kg Turcja Rıza Kayaalp Ukraina Ołeksandr Czernecki Szwecja Johan Eurén
Białoruś Ioseb Czugoszwili
Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
57 kg Rosja Gadżymurad Raszydow Ukraina Andrij Jacenko Rumunia Andrei Dukov
Bułgaria Georgi Wangełow
61 kg Gruzja Wladimer Chinczegaszwili Białoruś Gieorgij Kolijew Rumunia Ivan Guidea
Azerbejdżan Hacı Əliyev
65 kg Włochy Frank Chamizo Turcja Mustafa Kaya Rosja Israił Kasumow
Ukraina Semen Radułow
70 kg Polska Magomiedmurad Gadżyjew Gruzja Dawit Tlaszadze Bułgaria Nikołaj Kurtew
Białoruś Azamat Nurikow
74 kg Turcja Soner Demirtaş Azerbejdżan Cəbrayıl Həsənov Gruzja Iakob Makaraszwili
Rosja Zaur Makijew
86 kg Rosja Szamil Kudijamagomiedow Azerbejdżan Aleksander Gostjew Gruzja Dawit Marsagiszwili
Ukraina Ibrahim Ałdatow
97 kg Rosja Anzor Bołtukajew Białoruś Iwan Jankouski Niemcy Erik Thiele
Gruzja Elizbar Odikadze
125 kg Gruzja Geno Petriaszwili Polska Robert Baran Białoruś Aleksiej Nikołajew
Ukraina Ałen Zasiejew

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
48 kg Azerbejdżan Marija Stadnik Rumunia Alina Vuc Bułgaria Elica Jankowa
Białoruś Maryna Markiewicz
53 kg Szwecja Sofia Mattsson Białoruś Iryna Kuraczkina Niemcy Nina Hemmer
Ukraina Julija Błahinia
55 kg Rosja Irina Ołogonowa Ukraina Tetiana Kit Polska Roksana Zasina
Węgry Ramóna Galambos
58 kg Azerbejdżan Natalija Synyszyn Norwegia Grace Bullen Ukraina Hanna Wasyłenko
Bułgaria Mimi Christowa
60 kg Finlandia Petra Olli Ukraina Oksana Herhel Rosja Julija Proncewicz
Azerbejdżan Julija Ratkiewicz
63 kg Łotwa Anastasija Grigorjeva Ukraina Julija Tkacz Rosja Inna Trażukowa
Węgry Marianna Sastin
69 kg Białoruś Maryja Mamaszuk Izrael Ilana Kratysz Turcja Buse Tosun
Ukraina Alina Machynia
75 kg Turcja Yasemin Adar Rosja Alona Starodubcewa Białoruś Wasilisa Marzaluk
Ukraina Ałła Czerkasowa

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1  Rosja 7 1 4 12
2  Gruzja 3 2 4 9
3  Turcja 3 1 3 7
4  Azerbejdżan 2 2 4 8
5  Ukraina 1 5 8 14
6  Białoruś 1 3 6 10
7  Polska 1 2 2 5
8  Armenia 1 2 1 4
9  Niemcy 1 0 3 4
10  Szwecja 1 0 1 2
11  Łotwa 1 0 0 1
.  Finlandia 1 0 0 1
.  Włochy 1 0 0 1
14  Serbia 0 3 0 3
15  Rumunia 0 1 2 3
16  Izrael 0 1 0 1
.  Norwegia 0 1 0 1
18  Bułgaria 0 0 5 5
19  Węgry 0 0 4 4
20  Mołdawia 0 0 1 1
Razem 24 24 48 96

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]