Mistrzostwa Europy w Zapasach 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Zapasach 2018
2017 2019
Dyscyplina zapasy
Organizator  Rosja
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 30 kwietnia 2018
Kaspijsk
Zamknięcie (finał) 6 maja 2018
Kaspijsk

Mistrzostwa Europy w Zapasach 2018 odbyły się w dniach 30 kwietnia – 6 maja 2018 w Kaspijsku w Rosji, na terenie Ali Aliyev Sport Complex[1].

Reprezentacja Polski[2][edytuj | edytuj kod]

Poz. styl klasyczny Poz. styl wolny Poz. styl wolny - kobiety
XV Michał Tracz (Śląsk Wrocław) - 60 kg V Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) - 65 kg VII Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) - 50 kg
IX Dawid Ersetic (Unia Racibórz) - 63 kg II Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski) - 70 kg III Katarzyna Krawczyk (MKS Cement Gryf Chełm) - 53 kg
V Dawid Karecińśki (Śląsk Wrocław) - 67 kg VII Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) - 86 kg II Roksana Zasina (ZTA Zgierz) - 55 kg
V Gework Sahakian (Cartusia Kartuzy) - 72 kg VIII Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica) - 92 kg VIII Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) - 57 kg
X Mateusz Wolny (Unia Racibórz) - 77 kg III Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) - 125 kg V Agnieszka Król (Unia Racibórz) - 62 kg
XVI Edgar Babayan (Sobieski Poznań) - 82 kg V Monika Michalik (WKS Grunwald Poznań) - 68 kg
IX Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) - 87 kg VIII Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) - 72 kg
XX Marcel Kasperek (GKS Katowice) - 97 kg
X Rafał Krajewski (Legia Warszawa) - 130 kg

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
55 kg Azerbejdżan Eldəniz Əzizli Estonia Helary Mägisalu Turcja Ekrem Öztürk
Gruzja Nugzari Curcumia
60 kg Rosja Siergiej Jemielin Azerbejdżan Murad Məmmədov Włochy Jacopo Sandron
Gruzja Dato Czchartiszwili
63 kg Rumunia Mihai Mihuț Norwegia Stig André Berge Mołdawia Donior Islamov
Rosja Zaur Kabałojew
67 kg Rosja Artiom Surkow Gruzja Szmagi Bolkwadze Armenia Karen Aslanian
Turcja Enes Başar
72 kg Rosja Adam Kurak Azerbejdżan Rəsul Çunayev Gruzja Iuri Lomadze
Węgry Bálint Korpási
77 kg Rosja Roman Własow Serbia Viktor Nemeš Azerbejdżan Elvin Mürsəliyev
Węgry Tamás Lőrincz
82 kg Armenia Maksim Manukian Białoruś Wiktar Sasunouski Bułgaria Danieł Aleksandrow
Azerbejdżan Rafiq Hüseynov
87 kg Gruzja Robert Kobliaszwili Rosja Biekchan Ozdojew Niemcy Denis Kudla
Szwecja Zakarias Berg
97 kg Armenia Artur Aleksanian Serbia Micheil Kadżaia Finlandia Matti Kuosmanen
Węgry Balázs Kiss
130 kg Turcja Rıza Kayaalp Rosja Witalij Szczur Gruzja Iakobi Kadżaia
Rumunia Alin Alexuc-Ciurariu

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
57 kg Azerbejdżan Giorgi Ediszeraszwili Rosja Zawur Ugujew Serbia Stevan Micić
Białoruś Władisław Andriejew
61 kg Rosja Gadżymurad Raszydow Gruzja Beka Lomtadze Rumunia Ivan Guidea
Turcja Recep Topal
65 kg Azerbejdżan Hacı Əliyev Rosja Iljas Biekbułatow Turcja Selahattin Kılıçsallayan
Gruzja Wladimer Chinczegaszwili
70 kg Rosja Magomied Kurbanalijew Polska Magomedmurad Gadżijew Gruzja Zurabi Iakobiszwili
Azerbejdżan Murtuz Müslümov
74 kg Turcja Soner Demirtaş Francja Zelimkhan Khadjiev Białoruś Andriej Karpacz
Włochy Frank Chamizo
79 kg Rosja Achmied Gadżymagomiedow Niemcy Martin Obst Węgry Mihály Nagy
Azerbejdżan Cəbrayıl Həsənov
86 kg Rosja Artur Najfonow Azerbejdżan Aleksandr Gostijew Gruzja Sandro Aminaszwili
Włochy Szamil Kudijamagomiedow
92 kg Rosja Abdułraszyd Sadułajew Azerbejdżan Şərif Şərifov Turcja Serdar Böke
Ukraina Kyryło Mieszkow
97 kg Rosja Władisław Bajcajew Białoruś Alaksandr Husztyn Azerbejdżan Nurmagomied Gadżyjew
Gruzja Elizbar Odikadze
125 kg Turcja Taha Akgül Gruzja Geno Petriaszwili Polska Robert Baran
Azerbejdżan Dżamaładdin Magomiedow

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
50 kg Azerbejdżan Marija Stadnik Rumunia Alina Vuc Turcja Evin Demirhan
Rosja Miłana Dadaszewa
53 kg Rosja Stalwira Orszusz Białoruś Wanesa Kaładzinska Grecja Maria Prewolaraki
Polska Katarzyna Krawczyk
55 kg Białoruś Iryna Kuraczkina Polska Roksana Zasina Rosja Marija Gurowa
Turcja Bediha Gün
57 kg Bułgaria Bilana Dudowa Rosja Irina Ołogonowa Azerbejdżan Alyona Kolesnik
Węgry Emese Barka
59 kg Turcja Elif Jale Yeşilırmak Bułgaria Mimi Christowa Rosja Swietłana Lipatowa
Azerbejdżan Tetiana Omelczenko
62 kg Bułgaria Tajbe Jusein Mustafa Rosja Inna Trażukowa Białoruś Wieranika Iwanowa
Ukraina Iłona Prokopewniuk
65 kg Finlandia Petra Olli Azerbejdżan Elis Manolova Szwecja Henna Johansson
Białoruś Kryscina Fiedaraszka
68 kg Rosja Anastasija Bratczikowa Francja Koumba Larroque Turcja Buse Tosun
Austria Martina Kuenz
72 kg Szwecja Jenny Fransson Białoruś Anastasija Zimiankowa Francja Cynthia Vescan
Rumunia Alexandra Anghel
76 kg Turcja Yasemin Adar Rosja Jekatierina Bukina Białoruś Wasilisa Marzaluk
Azerbejdżan Səbirə Əliyeva

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Rosja 12 7 4 23
2  Turcja 5 0 8 13
3  Azerbejdżan 4 5 9 18
4  Bułgaria 2 1 1 4
5  Armenia 2 0 1 3
6  Białoruś 1 4 5 10
7  Gruzja 1 3 8 12
8  Rumunia 1 1 3 5
9  Szwecja 1 0 2 3
10  Finlandia 1 0 1 2
11  Polska 0 2 2 4
12  Francja 0 2 1 3
 Serbia 0 2 1 3
14  Niemcy 0 1 1 2
15  Estonia 0 1 0 1
 Norwegia 0 1 0 1
17  Węgry 0 0 5 5
18  Włochy 0 0 3 3
19  Ukraina 0 0 2 2
20  Austria 0 0 1 1
 Grecja 0 0 1 1
 Mołdawia 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Program zawodów, Unitedworldwrestling.org [dostęp 2018-03-19] (ang.).
  2. ME w zapasach: wicemistrz świata na czele polskiej reprezentacji. Sport.tvp.pl. [dostęp 2018-04-30].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]